Достапни линкови

logo-print

Екс претседателот на САД Џими Картер болен од рак


Џими Картер

Џими Картер

Поранешниот американски претседател Џими Картер соопшти дека му бил дијагностициран рак. „При последната операција на црниот дроб било откриено дека имам рак кој сега се проширил и на другите делови од моето тело“, наведува тој, додавајќи дека ќе замине на соодветен третман. 90 годишниот Картер беше 39 претседател на Соединетите држави. По заминувањето од Белата куќа тој во Атланта формираше Центар за промоција на здравјето и на демократијата.

XS
SM
MD
LG