Достапни линкови

logo-print

Голема експлозија во северна Кина


Голема експлозија го потресе североисточниот кинески пристанишен град Тијанџин во кој загинале најмалку 44 луѓе, додека стотици други биле ранети. Кинеските државни медиуми јавуваат дека експлозијата се случила во едно стовариште за експлозивни материјали. Според извештаите, околу 400 луѓе биле пренесени во тамошните болници.

XS
SM
MD
LG