Достапни линкови

logo-print

14 години од Охридскиот рамковен договор


На денешен ден пред 14 години во Скопје беше потпишан Охридскиот рамковен договор, политички документ за решавање на тогашната криза во Македонија. Документот го потпишаа претседателот на Македонија Борис Трајковски и лидерите на ВМРО ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски, на СДСМ, Бранко Црвенковски, на ДПА, Арбен Џафери и на ПДП, Имер Имери. На потпишувањето на документот присуствуваа и високи меѓународни претставници.

XS
SM
MD
LG