Достапни линкови

logo-print

Двајца уапсени по убиствата во Икеа во Шведска


Шведската полиција уапсила двајца мажи осомничени за убиство на две лица во Икеа во градот Ветероса кој се наоѓа на 100 километри западно од Стокхолм. Полицијата соопшти дека не пронашла врски меѓу осомничените за нападот и жртвите, ниту пак меѓу двајцата напаѓачи. Шведските сили за безбедност задолжени за сомнителни случаи на тероризам соопштија дека врз основа на податоците кои им биле дадени, немало причина да се вклучат во истрагата. Полицијата се уште ги истражува мотивите за нападите.

XS
SM
MD
LG