Достапни линкови

logo-print

Во Турција убиени четворица полицајци


Четворица полицајци загинале во напад во турскиот округ Шарнак во југоисточниот дел од државата, јавуваат турските медиуми. Нападот бил извршен со експлозив активиран при минување на полициско возило во реонот на градот Силопи. Засега нема информации кој е одговорен за нападот, но во тој реон е активна Курдската работничка партија која во последно време ги интензивира нападите врз турските сили за безбедност.

XS
SM
MD
LG