Достапни линкови

logo-print

Истрели кон конзулатот на САД во Истанбул


Две непознати лица пукале кон американскиот конзулат во Истанбул. Во инцидентот никој не бил повреден, а двајцата напаѓачи успеале да избегаат откако полицијата почнала да стрела врз нив. До инцидентот дојде само по неколку часа откако во бомбашки напад врз една полициска станица во Истанбул биле ранети неколкумина полицајци и цивили. Никој досега не ја презеде одговорноста за овие напади.

XS
SM
MD
LG