Достапни линкови

logo-print

Пукано врз автобус на Херта од Берлин


Непознато лице пукало врз автобус на фудбалскиот клуб Херта од Берлин, пред натпреварот во Купот на Германија во Билефилд. Фудбалерите не биле во автобусот и во инцидентот никој не бил повреден. Генералниот менаџер на Херта Михаел Приц изјави дека еден мотоциклист му се заканувал на шоферот по што извадил пиштол и пукал во предното стакло на автобусот. „Не знаме каков бил мотивот“, изјави Приц. Херта денеска ќе игра против Арминија во Купот на Германија

XS
SM
MD
LG