Достапни линкови

logo-print

11 загинати во стампедо во Индија


Во стампедо за време на еден верски фестивал во источниот дел на Индија денеска загинале најмалку 11 луѓе. Полицијата соопшти дека илјадници луѓе се обиделе да влезат во светилиштето при што дошло до стампедо во кое освен загинатите имало и десетици други повредени.

XS
SM
MD
LG