Достапни линкови

logo-print

Москва достави предлози до Анкара за „Турски поток“


Турски поток.

Турски поток.

Русија упатила до Турција два предлога за меѓувладин договор за гасоводот Турски поток, по едната од четирите траси, соопшти руското Министерство за енергетика. Во моментот предлозите се разгледуваат од турската страна, се вели во соопштението од Министерството.

XS
SM
MD
LG