Достапни линкови

logo-print

Во Русија се уништува храна шверцувана од Запад


Руските власти почнале да уништуваат тони сирење, овошје и зеленчук. Во минатата недела претседателот Владимир Путин потпиша декрет за уништување на целата храна која се шверцува во земјата од Запад. Стартот на овој контроверзен потег предизвика незадоволството во руската јавност.

XS
SM
MD
LG