Достапни линкови

logo-print

Седумдесет години од атомската бомба врз Хирошима


Граѓаните на јапонскиот град Хирошима денеска ја одбележуваат 70 годишнината од фрлањето на атомската бомба врз нивниот град. Сеќавањето на катастрофалните последици од тоа бомбардирање, како и она што следуваше врз Нагасаки, уште една можност за апел за забрана на нуклеарното оружје во светот.

XS
SM
MD
LG