Достапни линкови

logo-print

15 загинати во судир на автобуси во Русија


Во судир на два автобуси во далечниот исток на Русија загинаа најмалку 15 луѓе. Руското Mинистистерство за вонредни ситуации соопшти дека двата меѓуградски автобуси денска се судриле во регионот Хабаровск. Повеќе од 50 други патници се повредени, а некои од нив сериозно. Пожарникари, спасувачи, сообраќајна полиција, брза помош и Министерството за вонредни ситуации работат на ситуацијата на терен. Претставниците ја испитуваат причината на несреќата.

XS
SM
MD
LG