Достапни линкови

logo-print

Обама со нов план против климатските промени


Американскиот претседател Барак Обама има нов план со, како што се оценува, клучна еколошка акција во рамките на борбата против климатските промени. „Промената на климата веќе не е проблем на идните генерации“, оценува претседателот Обама во видеото објавено на Фејсбук.

XS
SM
MD
LG