Достапни линкови

logo-print

Мистеријата со авионот на Малезија ерлајнс


Дел од авионско крило што вчера бил пронајден на еден остров на Индискиот океан би можело да биде од Боингот 777 на Малезија ерлајнс што мистериозно исчезна на 8 март минатата година. Според експертите, наскоро ќе се знае дали остатокот е од авионот во кој имало 239 патници и членови на екипажот.

XS
SM
MD
LG