Достапни линкови

logo-print

Во пожар во фабрика во Египет загинале 19 луѓе


Илустрација.

Илустрација.

Деветнаесет работници загинале денеска во пожар во фабрика за мебел во Каиро. Пожарот го предизвикала експлозија на боца за гас, велат тамошните власти. Во експлозијата се повредени уште 22 работници. Пожарот се проширил на три ката од фабриката и на магацинот. Ваквите несреќа се чести во земјата поради староста на зградите и непочитувањето на прописите за работа.

XS
SM
MD
LG