Достапни линкови

logo-print

Растат поделбите во Сириза


Грчкиот премиер Алексис Ципрас апелираше на единство во неговата партија Сириза во која се продлабочуваат несогласувањата околу новиот пакет мерки за штедење со цел земјата да добие нова помош од странските кредитори. Тој имаше средба со раководството на Сириза во партискиот штаб во Атина.

XS
SM
MD
LG