Достапни линкови

logo-print

Тројца убиени во пукање во кино во Луизијана


Вооружено лице отворило оган во една кино сала во градот Лафает во американската држава Луизијана при што убило две лица пред да се застрела и самиот. Во пукањето биле ранети седуммина лица, соопшти полицијата која напаѓачот го опиша како „белец во педесеттите години“. Според некои сведоци, тој за време на кино претставата станал од своето место и почнал да пука врз публиката.

XS
SM
MD
LG