Достапни линкови

logo-print

Турција приведе тројца за убиство на полицајците


Турските власти соопштија дека привеле тројца осомничени за убиството на двајца полицајци. Медиумите во земјата соопштија дека осомничените биле уапсени во акција рано утрово и биле испрашувани. Военото крило на Курдската работничка партија(ПКК) вчера ја презеде одговорноста за убиството на двајца полицајци во близина на границата со Сирија, обвинувајќи ги дека соработувале со организацијата Исламска држава.

XS
SM
MD
LG