Достапни линкови

logo-print

Курдски милитанти убиле турски полицајци


Курдски милитанти ја презедоа одговорноста за убиството на двајца полицајци во југоисточна Турција. Военото крило на забранетата Курдска работничка партија (ПКК), изјави дека тие биле убиени како казна за самоубиствениот бомбашки напад на 20 јули во Суруч. Од ПКК ја обвинуваат полицијата дека соработува со милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG