Достапни линкови

logo-print

Русија предупреди 12 невладини организации


Руското министерство за правда упати предупредување до 12 невладини организации дека Кремљ ги смета за „странски агенти“, наведувајќи дека се соочуваат со строги казни кои можат да значат и нивно затворање. Во соопштението се наведува дека сите невладини организации кои примаат пари од странство мора тоа да го укажуваат на сите издадени документи.

XS
SM
MD
LG