Достапни линкови

logo-print

САД ги смирува сојузниците на Блискиот Исток


Американскиот секретар за одбрана Ештон Картер се обидува да ги смири сојузниците на Блискиот Исток по потпишувањето на нуклеарниот договор со Иран во текот на турнејата низ регионот која вклучува посети на Израел, Јордан и Саудиска Арабија. Картер вчера во Израел се сретна со премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој е жесток критичар на нуклеарната спогодба со Иран. Денеска тој отпатува во Јордан, а утре ќе ја посети Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG