Достапни линкови

logo-print

Десетици загинати во Јемен


Десетици луѓе се убиени во нападите од страна на Хути бунтовници во град во близина на Аден во Јемен. Бунтовниците започнале да го бомбардираат градот Дар Саад откако ја загубија контролата на Аден. Од медицинската организација „Доктори без граници“ соопштија дека 80 проценти од загинатите се цивили. Тој вели дека досега е потврдена смртта на 75 луѓе, но дека конечната бројка може да биде над 100 луѓе.

XS
SM
MD
LG