Достапни линкови

logo-print

Во експлозија во Турција најмалку 10 жртви


Најмалку 10 луѓе загинале во експлозија во културен центар во турскиот град Суруч во близина на границата со Сирија. Турските власти за безбедност изјавија дека над 20 лица се повредени во експлозијата. Медиумите пак јавуваат дека најмалку 50 луѓе биле хоспитализирани. Културниот центар се наоѓа на околу 10 километри од пограничниот град Кобане. Се уште не се знае причината за експлозијата.

XS
SM
MD
LG