Достапни линкови

logo-print

Повторно отворање на грчките банки


Грчките банки денеска ги отвораат вратите за клиентите откако беа затворени на 29 јуни под страхување дека земјата ќе банкротира поради неможноста да постигне договор за финансискиот долг. Грците од тогаш можеа на банкомати да подигнуваат само по 60 евра дневно. Од денеска тие ќе можат неделно да подигнуваат до 420 долари. Ваквите рестрикции не важат за Грците или за странците кои имаат странски платежни картички.

XS
SM
MD
LG