Достапни линкови

logo-print

Украина го усвои законот за заем од ММФ


Украинскиот парламент го усвои законот потребен земјата да ја добие втората транша од финансиската помош од Меѓународниот монетарен фонд, соопшти денеска заменик министерот за финансии. ММФ треба да и даде кредит од 1,7 милијарди долари на Украина.

XS
SM
MD
LG