Достапни линкови

logo-print

Јеменските власти во егзил се вратија во Аден


Дел од јеменските власти кои беа во егзил се вратиле во земјата откако бунтовниците Хути се повлекоа од поголемиот дел од градот Аден. Извештаите велат дека неколку министри придружувани од службите за разузнавање со хеликоптер слетале во воена база во близина на Аден. Неименуван владин извор вели дека претседателот Абд Рабу Мансуд Хади кој исто така е во егзил наредил да се подготви безбедносна ситуација и да се обезбеди стабилност за да се заживеат институциите во Аден.

XS
SM
MD
LG