Достапни линкови

logo-print

Грчкиот парламент ги одобри тешките реформи


Грчкиот парламент ги одобри строгите економски реформи барани од европските лидери како услов за добивање нова финансиска помош. Гласањето го покажа големото несогласување околу овие мерки во владејачката партија Сириза. Пред парламентот пак имаше судири меѓу демонстрантите и полицијата.

XS
SM
MD
LG