Достапни линкови

logo-print

Бајден оптимист дека Конгресот ќе го одобри договорот со Иран


Американскиот потпретседател Џо Бајден изрази оптимизам дека нуклеарниот договор со Иран ќе биде одобрен од Конгресот. Тој ова го изјави по вчерашната приватна средба со конгресмени на Демократската партија. На Белата куќа и се неопходни една третина од гласовите во Конгресот откако претседателот Барак Обама најави дека ќе стави вето во случај договорот да биде отфрлен од републиканците за време на 60 дневната проценка во Конгресот на иранскиот нуклеарен договор.

XS
SM
MD
LG