Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати во уривање на касарна на Сибир достигна 25


Бројот на загинати војници при колапсот на нивната касарна во близина на градот Омск во Сибир, се искачи на 25 соопшти руското Министерство за одбрана. Касарната се урна на 12 јули додека 42 војници се одморале. Власите ги обвинуваат градежниците на касарната за колапсот на зградата. Покрената е и истрага за непочитување на правилата за безбедност и за злоупотреба на власта, а тие што ќе бидат пронајдени за виновни се соочуваа со 10 години казна затвор.

XS
SM
MD
LG