Достапни линкови

logo-print

Нуланд со честитки за решавањето на кризата


Премиерот Никола Груевски изутрината телефонски разговaрал со помошникот државен секретар на САД, Викторија Нуланд, при што таа му упатила честитки за решавањето на политичката криза со синоќешниот договор, соопшти владината прес-служба.

„Нуланд честиташе за лидерството кое беше демонстрирано и истакна дека САД останува стратешки партнер на Република Македонија во реализација на реформите, интеграциите и напредокот на нашата земја“, стои во соопштението.

XS
SM
MD
LG