Достапни линкови

logo-print

Јеменските сили го зазеле аеродромот во Аден


Јеменските сили кои се борат против шиитските бунтовници Хути во јужниот дел на земјата велат дека тие ја презеле контрола на меѓународниот аеродром во Аден. Силите на владата во егзил, продолжуваат со тешките борби околу градот, откако вчера беше прекинато хуманитарното примирје под покровителство на ОН. Јеменските сили исто така зазеле и една област од Аден.

XS
SM
MD
LG