Достапни линкови

logo-print

Постигнат нуклеарен договор со Иран


Иран и шесте светски сили денеска постигнаа историски договор со кој се гарантира олабавување на санкциите спрема Техеран во замена за кратење на неговата нуклеарна програма. Ова за агенцијата Ројтерс го изјави еден неименуван дипломат во иранската делегација.За денеска претпладне во Виена е закажан состанок на шефовите на дипломатиите на земјите вклучени во преговорите кои беа интензивирани во последните две недели.

XS
SM
MD
LG