Достапни линкови

logo-print

Еврозоната постигна согласност за нова помош со Грција


Лидерите на еврозоната на разговорите кои траеле целата ноќ едногласно се согласија за нова програма за финансиска помош на Грција. Ова го напиша на Твитер претседателот на Европскиот совет Доналд Туск. Лидерите, според Туск, се подготвени да и помогнат на Грција ако спроведе сериозни реформи. За денеска е закажан нов самит на еврозоната.

XS
SM
MD
LG