Достапни линкови

logo-print

Во уривање на касарна на Сибир загинаа 18 руски војници


Осумнаесет руски војници загинале откако се урнала нивната касарна во близина на градот Омск во Сибир, соопшти руското Министерство за одбрана, наведувајќи дека 19 војници биле хоспитализирани. Од под урнатините се извлечени 37 војници од кои 18 починале“, изјави портпаролот на министерството Игор Конашенков, додавајќи дека спасувачките екипи во моментов биле во потрага по уште пет војници, кои се водат за исчезнати.

XS
SM
MD
LG