Достапни линкови

logo-print

Над 20 убиени во бомбашки напади во Багдад


Во серијата бомбашки напади во делови на Багдад кои главно се населени од шиити загибале над 20 луѓе. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите, но според ирачките власти, зад нив би можело да стојат милитантите на Исламската држава. Властите страхуваат дека нападите би можело да бидат интензивирани до крајот на Рамазанските пости.

XS
SM
MD
LG