Достапни линкови

logo-print

Сараево им оддава почит на жртвите во Сребреници


Илјадници граѓани во Сараево им оддаваат почит на жртвите во Сребреница. Камион кој носи 136 ковчези со новоидентификувани жртви се упатил кон Сребреница каде ќе бидат закопани на 20 годишнината од злосторството. Камионот со жртвите застана пред Претседателството на Босна и Херцеговина, каде граѓаните им одадоа почит. Додека Босна и Херцеговина се подготвува за одбележување на 20-годишнината, се уште се наоѓаат жртви во масовни гробници. Досега, околу 7.000 жртви се ексхумирани од масовните гробници.

XS
SM
MD
LG