Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда одговорна за нападот врз Израел


Огранокот на екстремистичката група Исламска држава во Египет ја презема одговорноста за ракетниот напад врз јужниот дел на Израел. Според соопштението објавено на социјалната мрежа Твитер три ракети биле истрелани врз еврејски позиции во окупираната Палестина. Според соопштението, нападот бил поврзан со наводната поддршка на Израел на египетските безбедносни сили на 1 јули, кога милитантите нападнаа воени пунктови во источен Синај.

XS
SM
MD
LG