Достапни линкови

logo-print

СДСМ тврди дека Груевски не прифатил средба


Лидерската средба до која според некои најави требаше да дојде денеска не се одржала поради тоа што премиерот Груевски не ја прифатил поканата и не се произнел за последниот предлог кој бил ставен на маса, тврдат извори од СДСМ. Тие до попладнево инистираа на отворена можност средбата сепак да се одржи, но до неа не дојде. Претходно во текот на денот и лидерите на ДУИ и на ДПА Али Ахмети и Мендух Тачи најавија дека денеска нема да дојде до средба, туку дека таа би се одржала од понеделник натака.

XS
SM
MD
LG