Достапни линкови

logo-print

Папата повика на разрешување на грчката криза


Папата Франциско денеска апелираше до лидерите на Европската унија да донесат одговорна одлука со цел да се разреши грчката криза, додавајќи дека човечовото достоинство мора да остане во центарот на решението на овој проблем. Во соопштението од официјален Ватикан се наведува дека папата е загрижен заради општествените последици од кризата и последиците врз грчките семејства, пренесуваат британските медиуми.

XS
SM
MD
LG