Достапни линкови

logo-print

Шефот на МААЕ во посета на Техеран


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Јукио Амано утре ќе го посети Техеран, за да разговара со тамошните власти за спроведување на нуклеарниот договор на кој работат Иран и шест светски сили. Тие си дадоа уште една недела за да постигнат сеопфатен договор.

Јукио Амано ќе се сретне со иранскиот претседател Хасан Рохани и со други ирански политичари.

XS
SM
MD
LG