Достапни линкови

logo-print

Еврозоната ќе дискутира за новиот грчки план


Министрите за финансии од еврозоната вечерва треба да одржат телефонска конференција за да разговараат за новите предлози на грчката влада за решавање на должничката криза во земјата. Разговорите се закажани за вечерва во 19 часот.

Атина, наводно, планира да побара нов двегодишен договорот за финансиска помош од еврозоната.

Развојот на настаните дојде не неколку часа пред истекот на крајниот рок во кој Грција треба да исплати 1,8 милијарди долари на ММФ.

XS
SM
MD
LG