Достапни линкови

logo-print

Цената на струјата се намалува за 0,33 проценти


Цената на струјата за крајните корисници од утре се намалува за 0,33 проценти, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Комисијата вчера на седница ги разгледувала извештаите од енергетските компании. Новата одлука за цената на струјата ќе важи од 1 јули годинава.

XS
SM
MD
LG