Достапни линкови

logo-print

Во Тунис апсења поврзани со масакарот на туристи


Властите во Тунис уапсиле непознат број осомничени во врска со терористичкиот напад врз туристи на 26 јуни. Министерот за внатрешни работи на Тунис рече дека полицијата се уште истражува дали некој од осомничените биле обучувани во терористички кампови во соседна Либија. Во петокот вооружен напаѓач уби 38 лица. Властите во Велика Британија соопштија дека најмалку 18 од жртвите биле Британци. По една жртва има од Германија, Португалија, Ирска и Белгија.

XS
SM
MD
LG