Достапни линкови

logo-print

Талибанците убиле 11 авганистански војници


Талибанците убиле 11 авганистански војници во заседа во западен Авганистан. Воени извори соопштуваат дека воениот конвој падал во заседа доцна на 28 јуни во областа Корок, во провинцијата Херат. Портпаролот на војската вели дека борбите траеле пет часа. Авганистанската војска претрпе сериозни штети откако талибанците ја започнаа својата офанзива во април.

XS
SM
MD
LG