Достапни линкови

logo-print

Антивладин протест пред зградата на премиерот Груевски


Неколку илјади демонстранти попладнево од пред Владата маршираа до резиденцијата на премиерот Никола Груевски, порачувајќи му да си даде оставка. Протестот наречен „Ука, бука, оди си Никола“ е во организација на коалицијата „Граѓаните за Македонија“.

XS
SM
MD
LG