Достапни линкови

logo-print

Коѕиас утре во посета на Србија


Грчкиот министер Никос Коѕиас

Грчкиот министер Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас утре ќе го посети Белград, каде ќе се сретне со шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ.

По проширените разговори меѓу двете делегации, Коѕиас и Дачиќ ќе имаат и заедничка прес-конференција, соопшти грчкото МНР.

Грчкиот министер во Белград ќе се сретне и со претседателот на Србија Томислав Николиќ, како и со српскиот премиер Александар Вучиќ.

XS
SM
MD
LG