Достапни линкови

logo-print

Во Ерменија протест против цената на струјата


Неколку илјади луѓе синоќа излегоа на протест во Ереван, главниот град на Ерменија против покачувањето на цените на струјата. Демонстрантите беа спречени од специјалните сили со водени топови под образложение дека нивниот протест бил незаконски. Струјата во Ерменија деновиве поскапе за 16 насто.

XS
SM
MD
LG