Достапни линкови

logo-print

Полскиот авиопревозник ЛОТ цел на сајбер напад


Стотици патници биле заглавени на аеродромот во полскиот главен град Варшава поради сајбер напад чија цел бил полскиот национален авиопревозник ЛОТ. Прекинот траел неколку часови. Претставник на ЛОТ изјави дека ова било за прв пат што авиокомпанијата била цел на ваков напад со кој било спречено да се планираат летовите. Полските надлежни органи го истражуваат инцидентот.

XS
SM
MD
LG