Достапни линкови

Путин-Русија не прифаќа ултиматуми


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека западните земји не смеат да се мешаат во работите на неговата земја и никој не треба да и се обраќа на Русија преку поставување ултиматуми. На нас ни кажуваат оти САД знаат подобро што ни е потребно, но, како што порача Путин треба да ги остават сами да ги дефинираат сопствените интереси и потреби. Путин на економскиот форум во Санкт Петерсбург предупреди и дека Русија нема со сила да прифати обиди за решавање на конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG