Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда негира убиство на нивен лидер


Мохтар Белмохтар

Мохтар Белмохтар

Огранокот на Ал Каеда во Северна Африка негираше дека еден од нивните врвни команданти Мохтар Белмохтар бил неодамна убиен во Либија. Според Ал Каеда, тој е жив и здрав. Либиските власти претходно соопштија дека Белмохтар загинал во американски воздушен напад. Пентагон потврди дека тој бил целта на нападот, но не и дека бил убиен.

XS
SM
MD
LG